Догма

ДОГМА МАТЕРІ УСІХ НАРОДІВ

В історії появ Діви Марії Амстердамське об’явлення насправді є особливим – Божа Мати просить про проголошення нової догми!.За Її словами, це буде “остання і велика догма (15.08.1951) про Діву Марію. Звертаючись до Святішого Отця, Вона говорить Подбай про останню догму – увінчання Матері Господа Ісуса Христа, Співвідкупительки, Посередниці і Заступниці!” (11.10.1953). Подію проголошення нової догми Богородиця передбачала на 31 день травня, не вказуючи року, в якому це наступить.

Багато разів у Своїх посланнях Марія звертається безпосередньо до богословів і пояснює їм правди віри, які містяться в догмі і їх великому значенні:Скажи вашим богословам, що вони все це можуть знайти в книгах!… Я не приношу нового навчання” (04.04.1954).

Сьогодні, 70 років після об’явлень, Католицька Церква знаходиться у важкій ситуації. З одного боку, кардинали, сотні єпископів і мільйони вірян бажають прославлення Діви Марії через нову догму. З іншого боку, між кардиналами, єпископами і богословами дальше є поділи. Є багато таких, які дивляться на справу по-людськи і мають – на їхній погляд – важливі підстави, щоб бути проти. Тому і зрозуміла є затримка в проголошенні догми. Як сказала Богородиця, в„Амстердамі” боротьба “на смерть і життя триває”(…)Церква зустріне великий спротив через нову догму (15.08.1951).

Але що можемо зробити ми, віруючі, для того, щоби народи визнали Діву Марію як Співвідкупительку і щоби Вона була урочисто прославлена догмою і настав бажаний Божий Мир у світі? Сама Марія дає нам відповідь: “Це – Моє послання на сьогодні(…). Мусить настати велика акція для Сина і Хреста, і для Заступниці, Провісниці Миру, Матері Усіх Народів” (01.04.1951).Просіть вашого Святішого Отця, щоб оголосив догму, яку вимагає Матір.” (…)

У 90-их роках в Церкві розпочато кампанію збору підписів під скерованою до Святішого Отця петицією, яка містить прохання Божого Народу про нову і вже останню Марійську Догму . Ініціатором акції був рух “Vox Populi Mariae Mediatrici” (лат. Голос народу у справі Матері Посередниці) . Його президентом є американський маріолог проф. д-р Марк Mайревел, науковий співробітник Францисканського Університету Steubenville (Огайо, США). Його духовним радником є Його Еміненція Едуард Кардинал Гагнон – Президент Папського Комітету Міжнародних Конгресів Євхаристійних. Членами руху є також особистості Церковної ієрархії, духівникі, клерики, теологи з усіх континентів.

В листі, опублікованому 4.09.2015р.Б . д-р Марк Mайревел, звертаючись від імені Руху, до єпископів, священиків, вірян, просить про дальше провадження збору підписів під петицією до Святішого Отця в справі проголошення П’ятої Догми.

На сьогодні знаємо, шо підписів ще замало. Молитви ще замало, і мало є тих, які беруть участь в  Її Великій Акції Спасіння Світу, тому, прислухуючись до слів Богородиці, робімо за закликом Марії. Працюйте і просіть про цю догму! Благайте Святішого Отця про цю догму!”, з ще більшим, ніж до тих пір переконанням і запалом, працюймо для здійснення Її задуму?

Проголошення Святішим Отцем П’ятої Догми Марійської “увільнить Невісту” (пор. Бт. 3,15) до повного виконання Нею функції як МАТЕРІ і ЗАСТУПНИЦІ, як ПОСЕРЕДНИЦІ і СПІВВІДКУПИТЕЛЬКИ. Це буде започаткуванням остаточного Тріумфу Непорочного Серця Марії, заповідженого у Фатімі.

 КОЛИ ДОГМА,ОСТАННЯ ДОГМА В МАРІЙНІЙ ІСТОРІЇ, БУДЕ ПРОГОЛОШЕНА, МАТІР УСІХ НАРОДІВ ЖЕРТВУВАТИМЕ СВІТУ МИР, СПРАВЖНІЙ МИР. СПРАВЖНІЙ МИР ДЛЯ НАРОДІВ, ТО Є ЦАРСТВО БОЖЕ” (31.05.1954).

Примітка:
- Місячник у Римі “Inside the Vatican„ (Нр. 6/97, стор. 60) подав, що до червня 1997р. під петицією про нову догму зібрано понад 5 мільйонів підписів вірних, серед них 36 кардиналів і 500 єпископів.
– В березні 2002р., згідно з інформацією центру “Vox Populi Mariae Mediatrici”, петицію про П’яту Догму підписало 7 мільйонів світських, 45 кардиналів і 550 єпископів.